Náhradní díly, servis a údržba

Prodej repasovaných tiskáren, výkup 3D tiskáren a především hardwarové opravy jsou naší vášní. Oživit tiskárnu, kterou předtím nebyl schopen opravit distributor, je radost jak pro nás, tak pro naše zákazníky.

Umíme udržovat téměř všechny průmyslové stroje. Máme oficiální školení pro stroje Solidscape, 3D systems, Envisiontec, Stratasys Objet a Stratasys FDM a bohaté zkušenosti. Vylepšujeme, opravujeme nebo vyrábíme nejdůležitější součástky 3D tiskáren (tiskové hlavy, multijet hlavy, projektory, uhlazovací válce, ohřevané linky, kontroléry, senzory, motory ad.). Většinu z nich můžete vidět na našem e-shopu. Opravujeme i neobvyklé či vysoce výkonné stroje jako exOne nebo Voxeljet a mnoho dalších typů strojů na bázi prášku či laseru (SLA).

Napište nám o problémech s vaším strojem.  Můžeme vám poradit, jak jej opravit nebo naplánovat náš servis na místě.

Čištění a oprava tiskových trysek

Díky tomu, že tiskové hlavy vyrábíme, máme dobré znalosti v oblasti jejich konstrukce a funkce. Renovace vyžaduje na míru postavené stroje, které do hlavy vhání rozpouštědla, a ruční úpravu zbylých neprůchodných trysek pod mikroskopem. Opravené tiskové hlavy většinou fungují stejně jako nové a často navíc s výhodou odstranění továrních vad. Služba opravy tiskové hlavy patří k našim nejvyhledávanějším službám.

Part2Print - Čištění a oprava tiskových trysek
Part2Print - Diagnostika závad

Diagnostika závad

Diagnostika poruchy je často z 90 % práce pro servis. Dosud jsme opravili každý stroj, který se k nám dostal. 3D tiskárny patří mezi ty nejméně spolehlivé stroje, které existují. Proto jako prevenci poruch doporučujeme jejich správnou a pravidelnou údržbu.

Konzultace se znalostí techniky i výroby

Nespoléhejte se na data od výrobců a jejich vzorky. Data bývají nepravdivá a vzorky dodatečně upravované. Zažili jsme mnoho společností, které investovaly do nevhodného vybavení a skončily. Vyvarujte se nákupu strojů bez předchozí výroby VLASTNÍCH vzorků. Před nákupem nás kontaktujte, v oblasti 3D tisku známe všechny dostupné technologie.

Part2Print - Konzultace se znalostí techniky i výroby
Part2Print - Výroba tiskových materiálů

Výroba tiskových materiálů

Tiskové materiály jsou často extrémně drahé. V případě, že náklady na tiskový materiál představují významnou položku používání konkrétní technologie (Multijet, Solidscape, DLP, SLA), doporučujeme uvažovat o využití alternativního, a levnějšího, materiálu. Vyrábíme je na bázi zatvrzování foto-polymeru. Ve výhoném balení dodáváme také originální materiály.

Upgrade tiskáren na míru

Máme řadu řešení pro vylepšení starších či poruchových tiskáren – zdokonalení pohybů, stálosti teploty, stability napájení, úpravu rolerů a platforem apod. K výraznému zlepšení tisku dochází např. u tiskárny Projet 3000 díky upgradu cartridgového systému či výměně optických enkodérů za spolehlivější magnetické. U Envisiontec tiskáren dodáváme lepší platformy i VAT nádoby.

Part2Print - Upgrade tiskáren na míru
Part2Print - Oprava či update softwaru a firmwaru

Oprava či update softwaru a firmwaru

Firmware tiskáren často klienty omezuje. Ledacos je ovšem možné odemknout, změnit či upravit. Nabízíme softwary pro tvorbu podpor, CAD modelů i úpravu 3D skenů. Nabízíme servisní vybavení na update či zálohu firmwaru většiny tiskáren. Odstraňujeme umělé omezení od výrobců a tiskárnu upgradujeme na vyšší model.

Oprava hardwarových komponent

Preferujeme nalezení konkrétního problému na deskách plošných spojů před vyměněním drahého komponentu. Pokud máte vadný komponent či desku, pošlete nám je a my je opravíme. Na deskách měníme konkrétní vadné čipy, a to i včetně velkých CPLD čipů či BGA komponent. Pokud již vadnou nebo funkční desku z průmyslové tiskárny nevyužijete, odkoupíme ji.

Part2Print - Oprava hardwarových komponent
Náhradní díly, servis a údržba

Servis kdykoli a kdekoli po celém světě

Servis máme rádi a baví nás. Pokud nejste z našeho regionu (působíte např. v USA, Africe, Asii) můžeme spojit servisní návštěvu u vás s naší služební cestou či dovolenou a vy pak neplatíte náklady za příjezd na místo. Do USA cestujeme dvakrát ročně a vždy máme v plánu několik servisů v různých státech. V rámci Evropy je náš přílet často levnější než příjezd vašeho lokálního distributora. Ohledně servisu na dálku se s námi spojte přes Skype či WhatsApp.

 

Základní ceník služeb servisu

Servis Solidscape

950 na hodinu
  • Opravíme všechny závady.
  • 15 let servisních zkušeností.

Servis a diagnostika po telefonu, Skypu
či WhatsAppu

300 za 15 minut
  • Snadná domluva a rychlá oprava.
  • Pošleme fotky, nákresy i manuály.

Servis 3D tiskáren Projet

1200 na hodinu
  • Opravíme vše, i vady tiskových hlavic.
  • 10 let servisních zkušeností.

Sháníte prvotřídní servis pro vaše stroje?

nebo

Napište nám